Jak se hraje video poker

Hrát video poker je velmi jednoduché a základní principy a pravidla jsou velmi podobná těm, které znáte z hry klasického pokeru. Zásadní rozdíl je tu v podobě soupeřů. Neusedáte totiž k hernímu stolu, kde jsou kolem vás ostatní soupeři, ale hrajete jednoduše virtuálně proti počítači, který je v tomto případě vaším soupeřem.

Video poker je hra, kde hrajete proti počítači.

VIdeo poker je založený na pravidlech klasického pokeru.

Hra začíná rozdáním pěti karet a hráč má možnost volby jednu nebo více karet vyměnit z karty zcela nové. Na rozdíl od klasického pokeru je ve hře možnost zahodit všech pět rozdaných karet. Pro případ výher obsahuje video poker vždy výplatní tabulky, které určují, která výherní kombinace je nejsilnější. Tyto karetní kombinace jsou obdobné jako u každého jiného pokeru.

Jako další přednost video pokeru lze jistě označit i občasnou přítomnost progresivního jackpotu nebo jiné bonusové funkce, které jsou určené k tomu, aby motivovali hazardní hráče k hraní. Stejně, jako u ostatních online hazardních her, tak i video poker je neustále vyvíjený a online prostředí znamená, že tvůrci her mohou neustále implementovat nějaké novinky a zajímavosti. Než se však pustíte do samotné hry, doporučujeme nastudovat konkrétní varianty video pokeru. Po získání zkušeností z nějaké varianty online video pokeru a zautomatizování herních kombinací lze následně zkoušet nové varianty, které se liší pouze v detailech.

Strategie a pravidla video pokeru

Video poker nepochybně patří mezi ty hazardní hry, které lze svou zkušeností a technikou ovlivnit natolik, že se šance na výhru zvyšují. Nejedná se tedy o hazardní hru, která je založena čistě na náhodě, jako jsou třeba oblíbené online výherní automaty. To znamená, že tato hazardní hra je určená pro hráče, kteří se chtějí hlavně bavit a neustále zdokonalovat

Základem úspěchu při hře pokeru je dokonalá znalost pravidel i herních strategií. Zejména pro nováčky je nezbytné studovat různé strategie a učit se hru podle zkušenějších hráčů. A jaké základní herní kombinace ve hře nalezneme:

  • Pár. Jeden pár stejných karet.
  • Dva páry. Dva páry stejných karet.
  • Trojice karet stejné hodnoty.
  • Pět karet v řadě, ale v různých barvách.
  • Pět karet ve stejné barvě.
  • Full House. Trojce a dvojce karet stejných hodnot.
  • Čtveřice. Čtveřice karet ve stejné hodnotě.
  • Postupka v barvě. Pět po sobě jdoucí karty ve stejné barvě.
  • Královská postupka. Pět po sobě jdoucích karet ve stejné barvě od esa dolů.

Varianty video pokeru

Nejběžnější varianta video pokeru je Jacks or Better.

Nejběžnější varianta video pokeru je Jacks or Better.

Jak už bylo zmíněno, tak herních variant video pokeru existuje hned celá řada a některé jsou více oblíbené a některé méně. Každopádně se každá z variant od sebe mírně odlišuje a než se pustíte bezhlavě do hrání, tak si zjistěte, která z variant vám bude nejlépe sedět. Abychom vám co nejvíce zpříjemnili vstup do světa video pokeru, tak jsme pro vás vybrali několik světově nejhranějších variant, se kterými se můžete v online casinech setkat.

Jacks or Better

Tato známá varianta video pokeru je bezpochyby celosvětově nejhranější. Ptáte se, proč tomu tak je? Můžou za to velmi jednoduchá pravidla, které zvládnou i úplní hazardní začátečníci. Ve hře se lze setkat s obyčejnými kartami, které se pro hru pokeru používají, a navíc i se žolíky, kteří zastupují populární wild funkci a stejně, jako v online výherních automat, tak i zde mají možnost doplňovat výherní kombinace. Velmi jednoduché principy hry a obrovská výhernost činí z Jacks or Better jasnou volbu pro všechny začínající i zkušené hráče.

Deuces Wild

Další ze známých variant video pokeru se nazývá Deuces Wild a zásadní rozdíl mezi předchozí variantou je nemožnost využití žolíka ve hře. Nemusíte si však proto dělat starosti, hra tuto možnost kompenzuje něčím jiným. Funkci žolíka zde zastávají karty s hodnotou dvojek. Ve výsledku tak máte ještě větší výhodu, jako u varianty Jacks or Better, a proto lze tuto variantu označit jako velmi výhodnou pro hráče a nevýhodnou pro online casino. Hodnota výnosnosti se u této hry pohybuje kolem 100,76 % a to už je velmi pádný argument si hru minimálně vyzkoušet.

Pick’em Poker

Tato moderní varianta video pokeru se od dvou výše zmíněných liší již podstatněji více. Hráč zde na začátku hry nedostane svých pět karet. Pravidla jsou taková, že hráči jsou nalosovány dvě karty a až následně další pár karet, ze kterého si má možnost zvolit jednu kartu, kterou si může ponechat do hry. Jakmile tak učiní, tak následně od počítače obdrží poslední dvě herní karty, které mu dohromady dávají obvyklý počet pěti karet. Hodnota výnosnosti této varianty se také velmi vysoká a dosahuje hodnoty 99,96 %.