Progresivní jackpoty jsou samozřejmostí i v online podobách klasických kasinových her. V drtivé většině případu je najdete samozřejmě v online herních automatech, ale postupně se dostávají i do dalších hazardních her, jako je např. video poker nebo blackjack. Ty nejvyšší progresivní jackpoty však najdete stále v online výherních automatech. Je to z toho důvodu, že tento typ her hraje nejvíce hazardních hráčů v jednom okamžiku.

Co je to progresivní jackpot a jaké jsou jeho varianty?

Progresivní jackpot jednoduše propojuje jednotlivé výherní automaty a jeho výše neustále roste až do doby, než jackpot vyhraje některý z hazardních hráčů. Tento druh jackpotu vznikl už na začátku 90. let v USA, kde samozřejmě fungoval nejdříve v klasických kamenných kasinech v Las Vegas. Teprve s rozvojem internetového hazardu se progresivní jackpoty přesunuly i do online prostředí. Díky tomu však mohou nabízet ještě více možností, jak nechat jackpot vyrůst do obrovských výšin.

Samotný proces růstu jackpotu je velmi jednoduchý. Z každé vložené částky, která je provedena v příslušné hře si hra automaticky odečte určitou malou částku, kterou přidá do banku jackpotu. Umělá inteligence ve výherním automatu si bere malou částku z každé sázky až do doby, než některý z hráčů trefí výherní kombinaci a celý jackpot mu je naráz vyplacen. Následně začne jackpot opět růst od začátku. V případě, že některý z hráčů trefí jackpot a hned po něm následuje další hráč, tak se nemusíte obávat, že by výhra druhého hráče byla nula. Těmto situacím se předchází tím, že každá hra má stanovenou minimální hladinu jackpotu, a proto se takový jackpot nepočítá nikdy od nuly.

Progresivní jackpot neustále narůstá

Progresivní jackpot může růst až do závratných hodnot.

V praxi se lze setkat s několika málo druhy progresivních jackpotů mezi které lze zařadit například běžný samostatný progresivní jackpot, který je pevně provázaný s jednou konkrétní hrou. Samozřejmostí je zde minimální hodnota jackpotu a procentuální částka, o kterou se jackpot navyšuje z každé herní sázky.

Dále známe např. in house progresivní jackpot, který propojuje celou síť stejných výherních automatů v rámci online casina. Princip fungování je opět identický, ale výše jackpotu může narůst ještě do vyšších čísel. Poslední typem progresivního jackpotu je tzv. wide area network, který dokáže sbírat do banku finanční prostředky ze všech her, které tuto možnost podporují. Díky online prostředí internetových casin se může jednat o stovky i tisíce her najednou. Díky tomu může být potenciální výhra opravdu extrémní a při troše štěstí lze trefit i výhru v hodnotě desítek milionů českých korun.

Jak vyhrát progresivní jackpot?

Pokud byste chtěli najít nějaké určité rady nebo dokonce strategie, tak vás pravděpodobně zklameme. Progresivní jackpot se týká zejména online výherních automatů, které jsou založené čistě na náhodě a pravděpodobnosti. O výsledku herní otočky vždy rozhoduje počítač, který náhodně generuje čísla a symboly. Automat je naprogramovaný tak, že v náhodných momentech může zaznamenat výhru. Pro získání pohádkového progresivního jackpotu je tedy nutné mít zejména štěstí. To se však týká pouze těch, kteří se hře věnují, protože jen tak lze zvyšovat své šance na úspěch.

To však neznamená, že mezi zapálenými hazardními hráči nekolují určité tipy a rady, jak své šance poměrně slušně zvýšit. Prvním trikem je jistě fakt, že zkušení hráči vyhledávají online výherní automaty s progresivním jackpotem, který již narostl do opravdu velké výšky. Díky tomu je nepatrně pravděpodobnější, že výhra by už mohla padnou a pokud padne, tak bude rozhodně stát za to. Dalším tipem je sledovat intervaly, kdy progresivní jackpoty u jednotlivých výherních automatů padají. Následně si tak můžete spočítat domu od začátku do ukončení jackpotu a vyjde vám průměrná doma, po jak dlouhé době nejčastěji konkrétní jackpot padá.

Jaké jsou nejlepší hry s progresivní jackpotem?

V dnešní době rozmachu internetových casin již existuje nespočet online výherních automatů, které mají progresivní jackpot. Některé jsou však populárnější a ziskovější než ty druhé. Níže si představíme pár nejoblíbenějších her s progresivním jackpotem.

Mega Moolah

Mega Moolah je právě ta hra, která trhá rekordy ve výši výher v progresivních jackpotech. Na svědomí ji má chronicky známé herní studio Microgaming. Minimální výše jackpotu v této hře je neuvěřitelných 1 000 000 EUR a hodnota RTP dosahuje 88,12 %.

Mega Fortune

Online výherní automat Mega Fortune pochází z dílny studia NetEnt a jedná se o další celosvětově populární automat s progresivním jackpotem. Minimální výše jackpotu je 250 000 EUR a RTP dosahuje skvělé hodnoty 96,6 %.

Major Millions

Major Millions je dalším skvělým počinem od vývojářů ze studia Microgaming a zajímavostí je fakt, že si zde zahrajete pouze na třech herních válcích. Minimální výše jackpotu je opět 250 000 EUR a RTP má hodnotu 89 %.